Italsky Rusky

Poznávací a tematické zájezdy do Itálie

Průvodce "může za vše", tedy i za úspěšný zájezd. Takových mám za sebou 254. Připravím program na přání, dopravu a ubytování zajistí na základě řádně uzavřené smlouvy moji spolehliví partneři. Pojeďte se mnou objevit rozmanitost Itálie - od svérázného vodního světa Benátek, přes malebnou toskánskou krajinu s vinicemi a olivovými háji až k zašlé slávě antického Říma a jedinečné Sicílii. Níže uvedené zájezdy podrobně zde:  radynacestu.cz.

Řím, letecky

 12. - 16. 9., 26 - 30.9., 3. - 7. 10., 10. - 14. 10., 14. - 18. 11., 21. - 25. 11.

Florencie, letecky

6.-10.11., , 5. - 9. 12.

Benátky, letecky

20. - 23. 9.,

Benátky, HISTORICKÁ REGATA  autobusem

28.8. - 2.9.

Advent ve Florencii, letecky

5. - 9.12.

Tematické zájezdy pro školy

Plánuje vaše škola poznávací zájezd a volba padla na Itálii? Oslovte průvodce. Ten totiž, jak známo, "může i za počasí". Pokud se průvodce přímo podílí na tvorbě programu pro školu na míru, obě strany vědí, co mohou očekávat. Moje partnerská CK se postará o zajištění dopravy, ubytování a zajistí případné vstupy do památek. Čím dřív dojde k podpisu smlouvy s CK, tím nižší bývá cena ubytování. Zájezd na jaro plánujte od září, zájezd na podzim ideálně už v lednu. Nebojte se ani termínu koncem března nebo začátkem listopadu. V těchto obdobích bývá v Itálii příjemně a  není tu tolik turistů. Mé zájezdy do Itálie nejsou jen honem za památkami. Chci, aby si účastníci zájezdu Itálii skutečně vychutnali, a to doslova. Protože kde jinde si dát pravou italskou pizzu a lahodnou zmrzlinu? Jak se mi daří vedení poznávacích zájezdů pro studenty, posuďte prosím sami v referencích.

Poutní zájezdy pro farnosti

Církevní turistika je jedinečný způsob, jak prohloubit víru a zároveň objevovat krásy dané země. Itálie je zemí s dlouhou tradicí poutnictví, a i když většina farních zájezdů míří do Říma a Vatikánu, míst s bohatou církevní historií jsou stovky. Assisi sv. Františka, Padova sv. Antonína, Montecassino sv. Benedikta, Arenzano s bazilikou Pražského Jezulátka, nespočet mariánských svatyní. Podle vašich požadavků a preferencí pomohu připravit program, dopravu a ubytování zajistí spolehlivá cestovní kancelář na základě řádně uzavřené smlouvy. Vydejte se se mnou na cestu plnou duchovních zážitků, objevování nových míst a setkávání s italskou kulturou.

Cesty do Itálie s tlumočením

Potřebujete s sebou na služební cestu do Itálie profesionálního tlumočníka a překladatele? Jedete na obchodní jednání nebo na veletrh? Nabízím odborné tlumočení v široké škále oborů, od strojírenství, stavebnictví, přes automobilový průmysl ke gastronomii a enologii, ale i včelařství a kynologii. Přidanou hodnotou je určitě znalost italské mentality a zvyklostí, což je rozhodně plus při jednání s italskými obchodními partnery. V případě zájmu mohu poskytnout i průvodcovské služby v v dané oblasti Itálie.  

Poznávací zájezdy do Itálie
Poznávací zájezdy do Itálie
Poznávací zájezdy do Itálie
Poznávací zájezdy do Itálie

Stručně o Itálii

Itálie je evropská země ležící na Apeninském poloostrově, jehož břehy omývají hned čtyři různá moře. Je známa jako kolébka římské říše, křesťanství a renesance, které silně ovlivnily západní civilizaci. Dnes je Itálie demokratickou republikou a členem Evropské unie. Proslula svou bohatou historií, kulturou, uměním a středomořskou kuchyní , ale i nádhernou a rozmanitou přírodou. Administrativně se dělí na dvacet krajů, z nichž každý je osobitý, má vlastní dialekt, zvyky a tradice i gastronomické speciality. Na území hlavního města Říma se nachází nejmenší stát na světě Vatikán, sídlo papeže, v italském  vnitrozemí poblíž přímořského letoviska Rimini se rozkládá samostatná republika San Marino.  

7 důvodů, proč navštívit Itálii

  • V žádné jiné evropské zemi není tolik historických památek.
  • Itálie má dobré letecké spojení s Českou republikou, ale pro relativní blízkost je snadno dosažitelná i autobusem.
  • Ve srovnání s jinými evropskými státy vychází ubytování levněji
  • Do programu zájezdu lze často zařadit i koupání v moři. 
  • V Itálii se dá najíst bez problémů, chutně a za rozumnou cenu. 
  • Italská města jsou poměrně bezpečná, není se čeho obávat.  
  • Naprostá většina Italů je přátelská, je-li třeba, poradí a pomohou.